 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (12065C475KAT2A)
AVX 12065C475KAT2A
PartNo:
12065C475KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 137718
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 50volt 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V