 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Xicon  (140-50U5-104M-RC)
Xicon 140-50U5-104M-RC
PartNo:
140-50U5-104M-RC
Manufacturers: Xicon
Qty: 111200
Request Qty:
Description: Ceramic Disc Capacitors 50V .1uF Y5U 20% Tol
RoHS:Details
Product:Ceramic Disc Capacitors
Capacitance:0.1 uF
Tolerance:20%
Voltage Rating AC:
Voltage Rating DC:50 V
Dielectric:Y5U
Case Diameter:9.5 mm
Lead Spacing:5 mm