 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0201C104K9PACTU)
Kemet C0201C104K9PACTU
PartNo:
C0201C104K9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 131486
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 0.1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:25 V