 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C100J5GAC7867)
Kemet C0402C100J5GAC7867
PartNo:
C0402C100J5GAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V