 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C100J5GACTU)
Kemet C0402C100J5GACTU
PartNo:
C0402C100J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 102320
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 10pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V