 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C101J3GAC)
Kemet C0402C101J3GAC
PartNo:
C0402C101J3GAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 70000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 100pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V