 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C101J3GACTU)
Kemet C0402C101J3GACTU
PartNo:
C0402C101J3GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 91195
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 100pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:50 V