 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C101J5GAC)
Kemet C0402C101J5GAC
PartNo:
C0402C101J5GAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 100pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:6.3 V