 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C102J5GACTU)
Kemet C0402C102J5GACTU
PartNo:
C0402C102J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 220606
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:10 V