 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C102J5RACTU)
Kemet C0402C102J5RACTU
PartNo:
C0402C102J5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 100031
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:6.3 V