 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C102K3RACTU)
Kemet C0402C102K3RACTU
PartNo:
C0402C102K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 195913
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 1000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:25 V