 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C102K4RAC)
Kemet C0402C102K4RAC
PartNo:
C0402C102K4RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 70000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1000pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V