 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C102K4RACTU)
Kemet C0402C102K4RACTU
PartNo:
C0402C102K4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 57465
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V