 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C103J3RACTU)
Kemet C0402C103J3RACTU
PartNo:
C0402C103J3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 84612
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 10000pF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:10 V