 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C103J4RAC)
Kemet C0402C103J4RAC
PartNo:
C0402C103J4RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.01uF 5% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.022 uF
Voltage Rating DC:50 V