 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C103J4RACTU)
Kemet C0402C103J4RACTU
PartNo:
C0402C103J4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 59101
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 10000pF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:3.3 pF
Voltage Rating DC:250 V