 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C103K3RAC7867)
Kemet C0402C103K3RAC7867
PartNo:
C0402C103K3RAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 210000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 10000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:6.3 V