 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C103K3RACTU)
Kemet C0402C103K3RACTU
PartNo:
C0402C103K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 329192
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 10000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:470 pF
Voltage Rating DC:450 V