 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C103K4RACTU)
Kemet C0402C103K4RACTU
PartNo:
C0402C103K4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 384330
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 10000pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.68 uF
Voltage Rating DC:6.3 V