 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104J4RACTU)
Kemet C0402C104J4RACTU
PartNo:
C0402C104J4RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 54003
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:2.7 pF
Voltage Rating DC:250 V