 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K4PAC)
Kemet C0402C104K4PAC
PartNo:
C0402C104K4PAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF 10% X5R
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:50 V