 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K4RAC)
Kemet C0402C104K4RAC
PartNo:
C0402C104K4RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 110000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:470 pF
Voltage Rating DC:50 V