 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K4RAC7867)
Kemet C0402C104K4RAC7867
PartNo:
C0402C104K4RAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:50 V