 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K4RACAUTO)
Kemet C0402C104K4RACAUTO
PartNo:
C0402C104K4RACAUTO
Manufacturers: Kemet
Qty: 78600
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 16volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V