 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K4RALTU)
Kemet C0402C104K4RALTU
PartNo:
C0402C104K4RALTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 89041
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:16 V