 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K8PAC)
Kemet C0402C104K8PAC
PartNo:
C0402C104K8PAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 210000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 0.1uF 10% X5R
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V