 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K8PAC7867)
Kemet C0402C104K8PAC7867
PartNo:
C0402C104K8PAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 0.1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V