 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K8RAC)
Kemet C0402C104K8RAC
PartNo:
C0402C104K8RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 0.1uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:12 pF
Voltage Rating DC:50 V