 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K8RAC7867)
Kemet C0402C104K8RAC7867
PartNo:
C0402C104K8RAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 70000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:390 pF
Voltage Rating DC:100 V