 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K9PAC)
Kemet C0402C104K9PAC
PartNo:
C0402C104K9PAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 59400
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 0.1uF 10% X5R
RoHS:Details
Capacitance:4.7 pF
Voltage Rating DC:250 V