 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104K9RACTU)
Kemet C0402C104K9RACTU
PartNo:
C0402C104K9RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 73200
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:500 V