 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104M8PACTU)
Kemet C0402C104M8PACTU
PartNo:
C0402C104M8PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 84622
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 0.1uF X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V