 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C104M8RACTU)
Kemet C0402C104M8RACTU
PartNo:
C0402C104M8RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 66639
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 0.1uF X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:10 V