 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C105K8PACTU)
Kemet C0402C105K8PACTU
PartNo:
C0402C105K8PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 136148
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10volts 1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:10 V