 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C105K9PACTU)
Kemet C0402C105K9PACTU
PartNo:
C0402C105K9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 96223
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 1uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.33 uF
Voltage Rating DC:50 V