 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C150J5GAC)
Kemet C0402C150J5GAC
PartNo:
C0402C150J5GAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 160000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 15pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:6.3 V