 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C151K5RAC)
Kemet C0402C151K5RAC
PartNo:
C0402C151K5RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 150pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:25 V