 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C152J5GACTU)
Kemet C0402C152J5GACTU
PartNo:
C0402C152J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 61088
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.0015uF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:250 V