 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C180J5GACTU)
Kemet C0402C180J5GACTU
PartNo:
C0402C180J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 122849
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 18pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V