 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C221K5RACTU)
Kemet C0402C221K5RACTU
PartNo:
C0402C221K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 60137
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 220pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V