 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C222K3RAC)
Kemet C0402C222K3RAC
PartNo:
C0402C222K3RAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 2200pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:1.3 pF
Voltage Rating DC:250 V