 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C222K5RACTU)
Kemet C0402C222K5RACTU
PartNo:
C0402C222K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 96232
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 2200pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:6.3 V