 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C224K9PACTU)
Kemet C0402C224K9PACTU
PartNo:
C0402C224K9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 165407
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 0.22uF 10% X5R
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V