 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C225M8PACTU)
Kemet C0402C225M8PACTU
PartNo:
C0402C225M8PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 147452
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2uF 10 Volts 20% X5R
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V