 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C270K5GACTU)
Kemet C0402C270K5GACTU
PartNo:
C0402C270K5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 56929
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 27pF C0G 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 pF
Voltage Rating DC:250 V