 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C271J5GACTU)
Kemet C0402C271J5GACTU
PartNo:
C0402C271J5GACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 83744
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 270pF C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:1 kV