 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C331K5RACTU)
Kemet C0402C331K5RACTU
PartNo:
C0402C331K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 61049
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 330pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.047 uF
Voltage Rating DC:500 V