 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C471K5RACTU)
Kemet C0402C471K5RACTU
PartNo:
C0402C471K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 64960
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 470pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:9 pF
Voltage Rating DC:250 V