 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C472K3RACTU)
Kemet C0402C472K3RACTU
PartNo:
C0402C472K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 94338
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 4700pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V