 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C0402C472K5RACTU)
Kemet C0402C472K5RACTU
PartNo:
C0402C472K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 59283
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 4700pF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:10 V